Pogoda w Sopocie:
Pochmurnie
Pochmurnie
6°C
 
hotele
Booking.com
info
Masz ciekawe informacje ?
Wyślij nam info na adres: newsy@esopot.info
na forum

pointer Rower Trójmiejski

Informacje ogólne

Image00001

Rower Trójmiejski firmy Nextbike oferuje możliwość wypożyczenia roweru miejskiego, z kilku samoobsługowych stacji na terenie Sopotu. Aby korzystać z systemu należy dokonać szybkiej rejestracji, oraz posiadać minimalny stan konta w momencie każdego wypożyczenia, w wysokości co najmniej 10 zł.

Po dokonaniu rejestracji możemy korzystać z 16.000 rowerów w 12 krajach i 60 miastach na świecie. Rowery można wypożyczać 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Wypożyczenie roweru

Po dokonaniu rejestracji w systemie, możemy wypożyczyć rower. Podchodząc do terminala należy przejrzeć dostępne rowery i wybrać ten który nam odpowiada. Należy zapamiętać jego numer i podejść do terminala. Klikamy przycisk „Wypożycz”, podajemy numer telefonu oraz pin, który został nadany podczas rejestracji. Następnie wpisujemy numer roweru, który zamierzamy wypożyczyć.

Jeżeli zapomnieliśmy pinu, zawsze możemy poprosić o przesłanie nowego, klikając na terminalu w odpowiednią opcję

Zwolnienie elektrozamka jest sygnalizowane odpowiednim komunikatem wyświetlanym na terminalu oraz sygnałem dźwiękowym. Spokojnie, bez szarpania wysuwamy rower z elektrozamka – nie musimy się spieszyć mamy aż 3 minuty zanim elektrozamek z powrotem zablokuje rower. Jeśli jest on dodatkowo zabezpieczony linką z zamkiem szyfrowym zwalniamy go za pomocą uzyskanego kodu i jedziemy.

Linka z zamkiem szyfrowym jest bardzo przydatna gdy chcemy zabezpieczyć rower podczas krótkiej przerwy lub gdy nie ma wolnego miejsca na stacji. Wówczas można przypiąć rower do innego roweru lub stojaka oraz zgłosić zdanie roweru w terminalu, za pomocą aplikacji lub Infolinii.

Jeśli elektrozamek z jakiegokolwiek powodu nie zwolni roweru, należy cierpliwie poczekać. Po 3 minutach nastąpi jego automatyczny zwrot w systemie. Wówczas wypożyczamy po prostu kolejny rower. Dla pewności można sprawdzić stan konta na aplikacji APP lub przez Infolinię.

Telefon jest niezwykle przydatny przy korzystaniu z roweru. SMS-em przychodzą powiadomienia o numerze zamka lub numerze pin, jeśli go zapomnieliśmy. Telefon umożliwia też szybki kontakt z call center, które jest do dyspozycji użytkowników w dni powszechne od godziny 6.00 do 22.00, w weekendy i świeta od godziny 7.00 do 19.00.

Jak zwracać rower

Image00005Przy zwrocie roweru warto upewnić się czy w tym samym momencie inny użytkownik nie wypożycza pojazdu przez terminal. Pozwalając mu zakończyć operację, skracamy procedurę zwrotu. Wpinając rower do stojaka staramy się, by adapter zamontowany do widelca roweru wprowadzić do elektrozamka będącego integralną częścią stojaka i przytrzymujemy rower do czasu automatycznego zamknięcia blokady. Gdy operacja jest prawidłowo wykonana, system informuje o tym krótkim piknięciem. Blokada roweru po prawidłowym wpięciu go w elektrozamek jest automatyczna, podobnie jak odnotowanie zwrotu w systemie w ciągu najbliższych 3 minut.

Prawidłowy zwrot roweru jest sygnalizowany dźwiękiem w terminalu.

Tego samego, zwróconego już roweru nie da się ponownie wyjąć z elektrozamka bez kolejnego wypożyczenia, na które trzeba poczekać kilka minut aż system zapisze zmiany.

Odpowiedzialność za rower

Image00002

Warto upewnić się czy rower został poprawnie zwrócony. Można to zrobić sprawdzając na terminalu przy stacji, za pomocą Infolinii, aplikacji APP lub logując się na swoje konto za pomocą terminala czy strony www.nextbike.pl. Jako użytkownik ponosimy odpowiedzialność za rower i jego stan techniczny. Jeśli ktoś w skutek nieprawidłowego zdania roweru w systemie będzie wykorzystywał go na nasze konto lub dokona jego uszkodzenia czy kradzieży poszczególnych elementów, zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności finansowej. System monitoruje ruch każdego roweru i dokowanie w stacjach. Ponadto serwis rowerowy codziennie sprawdza elektrozamki, zamki szyfrowe i stan techniczny każdego roweru. W nocy dokonuje relokacji i koniecznych napraw. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy nieprawidłowości warto napisać reklamację lub wyjaśnienie na adres info@nextbike.pl

Cennik

Dla mieszkańców Trójmiasta:
1 godzina wypożyczenia:
2 zł poza sezonem
4 zł w sezonie

Mieszkańcy Trójmiasta mogą zaopatrzyć się także w następujące abonamenty:
miesięczny – 12 zł
cało-sezonowy (IV-XI) – 60 zł
W ramach abonamentu – pierwsze 20 minut każdej podroży gratis.

Dla pozostałych użytkowników:
1 godzina wypożyczenia:
4 zł poza sezonem
8 zł w sezonie

Aktualnie na terenie Sopotu istnieje 8 samoobsługowych stacji, z których można wypożyczyć 80 rowerów. Rowery można wypożyczać w następujących punktach:

  • SKM Kamienny Potok
  • SKM Wyścigi
  • Os. Brodwino, ul. Kolberga
  • Ul. Mickiewicza DPS
  • Przylesie Pętla przy ul. 23 Marca
  • Plac Przyjaciół Sopotu
  • Molo Południe
  • Urząd Miasta Sopotu
Mapa lokalizacji stacji Roweru Trójmiejskiego w Sopocie:
Moja lokalizacja
Znajdź drogę