Ulica Bohaterów Monte Cassino

Ulica Bohaterów Monte Cassino tzw. “Monciak”, “deptak” – główna ulica spacerowa w Sopocie. “Serce Sopotu”, które w ciągu sezonu tętni życiem przez całą dobę. Znajdują się tutaj kawiarnie, sklepy i obiekty gastronomiczne.

Spacerując po Monciaku nie sposób przejść obojętnie obok Krzywego Domku, który zadziwia swoją nietypową elewacją w której nie znajdziemy prostych linii. Falująca elewacja od lat zadziwia przybywających do Sopotu turystów. Ulica Bohaterów Monte Cassino jest praktycznie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego, jest bezpośrednim przedłużeniem słynnego Mola.

Wizerunek popularnego deptaka przez ostatnie lata zmienił się nie do poznania.
Wielkie inwestycje rozpoczęła budowa przekopu pod Monciakiem w miejscu, przejścia dla pieszych przy ul. Grunwaldzkiej. Tunel pod deptakiem został otworzony w 2008r. dzięki niemu bezkolizyjnie można dotrzeć do samego mola i plaży.

Rok później otworzono Centrum Haffnera znajdujące się w dolnej części słynnej ulicy. W nowo wybudowanym kompleksie powstały obiekty gastronomiczno – przemysłowe, oraz aktualnie jedyne kino w Sopocie którego operatorem jest Multikino.

Uwieńczeniem zmian było przebudowanie Placu Przyjaciół Sopotu. Wygląd placu został całkowicie zmieniony, wymieniono nawierzchnię, przeprojektowano tereny zielone oraz rozebrano istniejącą do tej pory Fontannę Rybaka.

W 2014 roku na placu Przyjaciół Sopotu wybudowano nowy – długi na 30 metrów i szeroki na 3.5 metrów wodotrysk. Nowa fontanna została wykonana z kamienia i wykończona drewnem tekowym w postaci długiej ławki. Dzięki temu można bez problemu usiąść przy tryskającej wodzie.

Galeria zdjęć: