AquaPark Sopot

Największym i najpopularniejszym kompleksem wodnym w Trójmieście jest Aquapark Sopot.

Park wodny znajduje się w dzielnicy Sopot Kamienny Potok, od ścisłego centrum oddalony o ok. 2 km.

Na miejsce można w dogodny sposób dojechać kolejką SKM, lub dojść na pieszo wybierając drogę np. nadmorską promenadą. 

Aquapark w Sopocie to nowoczesny kompleks rekreacyjny, który powstał na miejscu dawnej dyskoteki i restauracji Bungalow. Obiekt został oddany do użytku 1 września 2002 roku, choć jego budowa nieznacznie się opóźniła. Jednak już pierwszego dnia przyciągnął tłumy zainteresowanych, którzy chętnie korzystali z jego bogatej oferty.

Na terenie aquaparku znajduje się pięć basenów, brodziki, kaskady wodne, a także sauna, kręgielnia, bar i restauracja.  Jednym z wyróżniających się elementów aquaparku jest basen kryty o długości 25 metrów, który umożliwia pływanie w każdej porze roku.

Dla osób, które preferują bardziej ekscytujące atrakcje, przygotowano specjalną nieckę z sztuczną rzeką o długości 71 metrów, gdzie przez sekundę przepływa aż 600 litrów wody. Na miłośników mocnych wrażeń czekają z kolei zjeżdżalnie rur o długości 110 i 50 metrów, zawieszone na wysokości 12 metrów.

W aquaparku nie brakuje także miejsca na relaks. Goście mogą skorzystać z solariów, akupresury wodnej, podgrzewanego łóżka do masażu oraz pokojów relaksacyjnych. Do dyspozycji jest także parking na 150 samochodów.

Po zakupie biletów, wydawany jest elektroniczny pasek na rękę, dzięki któremu można łatwo odliczać czas, otwierać szafki na ubranie oraz płacić za posiłki i napoje. Po zakończeniu pobytu wystarczy uregulować rachunek przy wyjściu.

Sopot Aquapark to doskonałe miejsce na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Obiekt oferuje wiele atrakcji dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Jeśli jeszcze nie byłeś w sopockim aquaparku, koniecznie sprawdź, co ma do zaoferowania.

Aby uzyskać korzystniejsze ceny warto sprawdzić aktualne promocje.

Park Wodny Sopot Sp. z o. o.
Ul. Zamkowa Góra 3-5
81-713 Sopot

Dojazd

  • SKM: jeden przystanek z Sopotu Głównego, należy wsiąść w SKM w kierunku Gdyni, wysiąść na następnej stacji: Sopot Kamienny Potok, czas dojazdu: 3 minuty + 5 minut dojście na piechotę.
  • samochodem: poruszając się główną arterią al. Niepodległości w kierunku Gdyni skręcamy w ulicę Sępią ( przed stacją Shell), na następnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo i dojeżdżamy do Parku Wodnego.
  • na pieszo: wyruszając z ulicy Boh. Monte Cassino, skręcamy w ulicę Haffnera (przed Krzywym Domkiem) i idziemy do końca ulicy (ok. 1,5km) dochodząc do al. Niepodległości kierujemy się prosto i na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w prawo ul. Sępią (przed stacją Shell), na kolejnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo i jesteśmy na miejscu.

Lokalizacja

Galeria zdjęć