czwartek, 22 lutego, 2024
Sopot
zamglenia
7.9 ° C
8.8 °
7.1 °
91 %
6.7kmh
100 %
czw.
8 °
pt.
8 °
sob.
5 °
niedz.
7 °
pon.
8 °

Otwarcie Lodowiska w Sopocie

Zimowy krajobraz Sopotu zyskuje nową, mieniącą się ozdobą – sopocką ślizgawkę na skwerze Kuracyjnym. Już tradycyjnie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR) planuje otwarcie lodowiska na dzień 6 grudnia, tworząc magiczną atmosferę Mikołajek.

Choć ostateczna decyzja zależy od warunków atmosferycznych, zapowiada się, że mieszkańcy i turyści wkrótce będą mogli cieszyć się zimową radością na sopockim lodowisku.

Sopocka Ślizgawka w Liczbach

Lodowisko, o powierzchni 600 metrów kwadratowych, stanie się miejscem spotkań zarówno profesjonalnych łyżwiarzy, jak i tych, którzy zimowe radości odkrywają dopiero na tafli. Po zmroku, sopocka ślizgawka nabierze jeszcze bardziej malowniczego charakteru, dzięki oświetleniu sześcioma lampami LED. Planowane jest, że lodowisko będzie otwarte codziennie w godzinach od 10:00 do 22:00, z wyjątkiem przerw technicznych oraz okresów koniecznych do równania tafli.

Mikołajkowe Pokazy na Lodzie

Warto już teraz zaznaczyć daty 30 grudnia i 6 stycznia w kalendarzu, ponieważ o godzinie 13:00 planowane są wyjątkowe pokazy na lodzie. To doskonała okazja, aby poczuć magię zimy i rozpocząć nowy rok w otoczeniu świeżego powietrza i migoczącego światła na lodowisku.

Dla Młodszych i Szkolne Przyjemności

Nie tylko dla doświadczonych łyżwiarzy – sopocka ślizgawka jest miejscem dla każdego. Dzięki współpracy z klasami szkolnymi z Sopotu, lodowisko zarezerwowane jest dla najmłodszych do godziny 14:45 w dni powszednie. Co istotne, dla uczniów sopockich szkół korzystanie ze ślizgawki jest całkowicie bezpłatne. Ponadto, na miejscu działać będzie wypożyczalnia łyżew i chodzików dla dzieci, oferując wygodę i elastyczność w korzystaniu z zimowej atrakcji.

Harmonogram działania i praktyczne Informacje

Lodowisko planuje działać aż do 28 lutego 2024 r., co daje niezliczone możliwości korzystania z zimowej rozrywki. W trakcie sezonu dostępna będzie również wypożyczalnia sprzętu, obejmująca 140 par łyżew, 6 chodzików i 15 kasków. Ceny biletów są dostosowane do różnych grup, a sesja na ślizgawce trwa komfortowe 60 minut. Cennik obejmuje bilety normalne, ulgowe, zniżki dla posiadaczy kart miejskich oraz ofertę dla rodzin. Wszystko, aby zapewnić jak najszerszy dostęp do zimowej frajdy na sopockim lodowisku.

Powiązane artykuły

Polub nas

1,270FaniLubię

Ostatnie artykuły