wtorek, 23 lipca, 2024
Sopot
pochmurnie
18.4 ° C
19.3 °
17.5 °
90 %
8.2kmh
20 %
wt.
23 °
śr.
22 °
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
22 °

Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z polskiego?

Egzamin ósmoklasisty jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia szkoły podstawowej. Stanowi moment podsumowania całej dotychczasowej edukacji.

Ponadto warunkuje przyjęcie do wymarzonej szkoły średniej. Odpowiednio zorganizowany system powtórek pozwoli nie tylko na odświeżenie całego materiału, ale także zwiększy pewność siebie i zmniejszy odczuwany stres. Jak zatem przygotować się do egzaminu z polskiego?

Jak zorganizować codzienną naukę?

Zanim przystąpisz do powtórek, pamiętaj o zaplanowaniu nauki. Organizacja czasu pozwoli na przyswojenie całego materiału. Lepiej uczyć się mało, ale często, niż próbować zapamiętać wszystkie informacje na ostatnią chwilę. Zacznij od podzielenia wszystkich zagadnień na małe porcje. Podczas nauki wycisz telefon i wyłącz inne sprzęty, które mogłyby Cię rozpraszać.

Warto zadbać jednocześnie o skrupulatne opracowanie lektur obowiązkowych przerabianych w 7 i 8 klasie. W tym celu skorzystaj z notatek robionych podczas lekcji oraz gotowych opracowań. Streszczenia nie zastąpią co prawda przeczytania książki, ale świetnie sprawdzą się podczas powtórek. Jeśli jakieś zagadnienie jest szczególnie kłopotliwe, możesz skonsultować je z nauczycielem lub korepetytorem.

Z jakich książek korzystać podczas powtórek?

Kluczem do skutecznych powtórek są odpowiednie książki i materiały dydaktyczne. Wbogatej ofercie podręczników i pomocy naukowych WSiP znajdziesz liczne tytuły, które pomogą Ci w opanowaniu całego materiału. Repetytorium ósmoklasisty z języka polskiego to ciekawe rozwiązanie przygotowane w zgodzie z obowiązującą podstawą programową. Książka podzielona jest na 29 rozdziałów tematycznych, w których omówione zostały poszczególne zagadnienia. W podręczniku znajdziesz również ponad 200 zadań w formie 10 arkuszy egzaminacyjnych. Warto sięgać przy tym po próbne testy z odpowiedziami. Jasną i przejrzystą formą odznaczają się również książki wydawnictwa Aksjomat oraz Nowa Era.

O czym warto pamiętać podczas przygotowań?

Podczas nauki pamiętaj o równowadze. Systematyczne utrwalanie wiedzy pozwoli na robienie przerw i aktywny odpoczynek. Spacery i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu zmniejszą stres oraz ułatwią przyswajanie nowych informacji. Jeśli masz problem z samodzielnym zaplanowaniem nauki, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się gotowe kalendarze dla ósmoklasisty z oferty Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Książka zakłada jedynie 15 min regularnej nauki od października do kwietnia. Warto szukać także alternatywnych metod oraz programów multimedialnych, które przełamią edukacyjną nudę.

Powiązane artykuły

Polub nas

1,270FaniLubię

Ostatnie artykuły