Pogoda w Sopocie:
Gwałtowne deszcze
Gwałtowne deszcze
-2°C
 
hotele
Booking.com
info
Masz ciekawe informacje ?
Wyślij nam info na adres: newsy@esopot.info
na forum

aktualności
data publikacji: 27 września 2019

Zasłony – idealna dekoracja wnętrz

Masz już zagospodarowane całe wnętrze pomieszczenia, ale nadal wydaje Ci się, że czegoś mu brak? I cały czas zastanawiasz się co to może być? Może to właśnie brak zasłon sprawia, że wystrój wnętrza wydaje się niekompletny, niepełny.

To właśnie one są jednym z najbardziej popularnych elementów wykorzystywanych do dekoracji okna. Dobrze dobrane zasłony dodadzą stylu i klimatu całego pomieszczenia oraz efektownie wzbogacą cały wystrój.

Wszystko pod Twoje oczekiwania

Dostępność wielu kolorów i materiału wykonania pozwoli Ci na odpowiednie dobranie zasłony do reszty wystroju, tak by razem tworzyły zgraną całość. Dlatego ważnym aspektem przed wyborem zasłon jest postawić sobie pytanie jaką funkcję mają one spełniać. Czy mają to być zasłony typowo do dekoracji? Jeżeli tak, to opcji do wyboru jest niemal nieskończenie i nie ogranicza się to tylko do wyboru koloru, których jest oczywiście mnóstwo. Zasłony mogą być welwetowe, zdobione we wzorki lub z nadrukiem, pokryte koralikami bądź cekinami, albo zupełnie gładkie, stworzone w stylu klasycznym bądź nowoczesnym. Także opcji do wyboru jest naprawdę wiele. A może potrzebujesz zasłon nie tylko do ozdoby, ale ważna jest dla Ciebie ich funkcjonalność? W tym wypadku powinieneś kierować się wyborem odpowiedniego materiału, grubego, mocnego i wytrzymałego na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Właśnie takie zasłony sprawdzą się idealnie, gdy zależy Ci na skutecznym zaciemnieniu pomieszczenia i zabezpieczeniu jego przed nadmiernym nagrzewaniem.

Źródło: wakorolety.pl

Wybierz też sposób montażu zasłon

Do wyboru klienta należy również rodzaj zamocowania zasłony, gdyż są ich aż trzy typy, tak by każdy mógł wybrać najbardziej odpowiedni dla niego: na przelotkach, szelkach bądź taśmie. Wszystko w zależności od tego, jaki rodzaj montażu będzie najlepiej współgrał z całym wystrojem pomieszczenia.

Nie można również zapomnieć o odpowiedniej długości zasłony. Bez różnicy na to, czy ma ona pełnić funkcję ozdobną czy ma chronić przed nasłonecznieniem, ważna jest jej odpowiednia długość, tak by spełniała wszelkie oczekiwania klienta, a przy tym dobrze wyglądała.

Jak wisienka na torcie

Aby dodatkowo uzyskać efekt dekoracyjny i nadać indywidualny klimat pomieszczenia warto zastanowić się nad użyciem zapinek, bądź wstążek do zasłon, które pozwolą je upiąć wedle uznania, a dzięki temu można uzyskać między innymi ich optyczne powiększenie czy elegancki układ w falbany i fałdki.

Wspaniały efekt końcowy

Włączenie zasłon do Twojego wystroju wnętrza z pewnością wpłynie na wygląd całej aranżacji i doda mu przytulności, dzięki czemu będziesz odczuwał większy komfort podczas przebywania w nim i funkcjonowania.

ostatnia modyfikacja: 27 września 2019 13:24

Zobacz też:


Dodaj odpowiedź

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.