hotele
Booking.com
info
Masz ciekawe informacje ?
Wyślij nam info na adres: newsy@esopot.info
na forum

aktualności
data publikacji: 10 kwietnia 2015

Ekstremalny bieg przeszkodowy już jutro w Sopocie

W najbliższą sobotę, 11 kwietnia w Sopocie odbędą się kolejne zawody z cyklu Runmageddon, ekstremalnego biegu przeszkodowego. Uczestnicy zmierzą się m.in. z przeszkodą lodową, ogniową i mentalną. Tuż przed metą, żywą zaporę stworzy drużyna futbolu amerykańskiego – Wikingowie Gdańsk. Lista startowa zawiera ponad 2000 nazwisk, co czyni sopocki Runmageddon najliczniejszym biegiem ekstremalnym w Polsce.

W sobotę Runmageddon ponownie opanuje Hipodrom w Sopocie. Tym razem zmagania będą odbywać się w formule Rekrut, która oznacza, że uczestnicy będą mieli do pokonania 6 kilometrową trasę, na której znajdzie się ponad 30 przeszkód takich jak m.in. wysokie ściany, okopy, zasieki, pionowe i skośne siatki. Biegacze będą przenosili ciężary i czołgali się w piachu, a trasa biegu zostanie poprowadzona również przez stajnie sopockiego hipodromu. Aby dotrzeć do mety, uczestnicy zmierzą się z lodem, ogniem i wodą, a także przeszkodami o intrygująco brzmiących nazwach – „Czarna Wdowa” i „Trumna”. Dostępu do mety będą bronić Wikingowie Gdańsk, którzy stworzą żywą zaporę trudną do przebycia. Do Sopotu przyjadą fani biegów ekstremalnych z całej Polski. Najliczniej będą reprezentowani gospodarze z Pomorza, ale wśród ponad 2000 zgłoszonych nie brakuje zawodników z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia czy Torunia. Ponad połowa uczestników wystartuje w drużynach.

„Cieszymy się, że Runmageddon powraca na sopocki Hipodrom, który oferuje doskonałe warunki do stworzenia efektownego toru przeszkód. Jestem przekonany, że nawet najbardziej wymagający fani ekstremalnego biegania docenią naszą pomysłowość w opracowywaniu przeszkód, które gwarantują niezapomniane przeżycia i solidną dawkę adrenaliny. Sukces ubiegłorocznej, wrześniowej edycji Runmageddonu przełożył się na rekordowe zainteresowanie tegorocznymi zawodami. Chętnych, aby sprawdzić się w ekstremalnych warunkach było tak wielu, że zdecydowaliśmy się utworzyć dodatkowe serie dla startujących. Wszystko wskazuje na to, że sobotni Runmageddon Rekrut ustanowi rekord frekwencji podczas biegu ekstremalnego w Polsce, a Sopot stanie się polską stolicą biegów przeszkodowych. Na kibiców, którzy w sobotę przyjadą na teren sopockiego Hipodromu czeka wiele atrakcji m.in. najmłodsi będą mogli wziąć udział w bezpłatnym Mini Runmageddonie.” – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Pierwsza sopocka edycja Runmageddonu odbyła się we wrześniu ubiegłego roku. Miejscem zawodów był sopocki Hipodrom oraz okolice Ergo Areny oraz plaży na granicy Gdańska i Sopotu. Uczestnicy zmierzyli się z 12 kilometrową trasą, na której znalazło się 70 przeszkód, w tym ogniowa i lodowa, na którą organizatorzy przez 3 godziny zużyli 4 tony lodu. Bieg ukończyło 815 osób.

ostatnia modyfikacja: 10 kwietnia 2015 10:02

Zobacz też:


Dodaj odpowiedź

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.