hotele
Booking.com
info
Masz ciekawe informacje ?
Wyślij nam info na adres: newsy@esopot.info
na forum

aktualności
data publikacji: 9 lipca 2014

Wirtualna kultura w Sopocie

legalnaJuż jutro do Sopotu zawita Kultura Na Widoku, ogólnopolski projekt Fundacji Legalna Kultura. Sopot będzie kolejnym po Gdańsku i Gdyni przedstawicielem Trójmiasta, który ugości inicjatywę promującą korzystanie z legalnych źródeł kultury.

Multimedialne regały staną na Placu Przyjaciół Sopotu niedaleko molo. Mieszkańcy i turyści będą mogli swobodnie korzystać z wirtualnych półek Kultury Na Widoku, na których znajduje się ponad 600 tytułów zdigitalizowanych książek, filmów, gier i utworów muzycznych do pobrania! Inicjatywa będzie obecna w Sopocie do 21 lipca.


Jak korzystać z Kultury Na Widoku?

Na regałach Kultury Na Widoku znajdują się cyfrowe wersje współczesnych propozycji kulturalnych dla wszystkich pokoleń. Do pobrania jest ponad 600 tytułów książek, filmów, gier i utworów muzycznych. Aby je ściągnąć wystarczy tylko połączyć się z udostępnioną za darmo przy regałach siecią Wi-Fi i pobrać wybrany utwór za pomocą linków lub kodów QR. Brak aplikacji obsługującej kody QR nie blokuje możliwości pobrania danego filmu, książki czy utworu muzycznego. Dostęp do udostępnionych materiałów można uzyskać poprzez wpisanie do wyszukiwarki adresu – linku – znajdującego obok kodu QR przy wybranym utworze. Obie wersje dostępu prowadzą do karty
produktu zawierającej szczegółowe informacje o utworze, a stamtąd już bezpośrednia droga do źródła utworu lub dokumentu i pobrania go.

Legalna Kultura działa po to, by uświadomić wszystkim, że sposób, w jaki korzystamy z kultury ma na nią ogromny wpływ. Wskazuje, jak ważne jest przyzwolenie społeczne dotyczące statusu dostępu do kultury z legalnych źródeł. Bez akceptacji społecznej nie będzie możliwości, aby owe źródła powstawały. Nie tylko twórcy i producenci odpowiadają za ich dostępność. Legalne źródła będą dostępne w sieci wyłącznie wtedy, kiedy będzie miał kto z nich korzystać. Tylko za przyzwoleniem społecznym rynek kultury może rozwijać się i istnieć. Im więcej będzie legalnych źródeł dostępu, tym taniej będzie można z nich korzystać – to naturalna konsekwencja zdrowych zasad.
Badania Fundacji Legalna Kultura pokazują, że coraz więcej Polaków poczuwa się do tej współodpowiedzialności za kulturę i coraz więcej Polaków chce świadomie korzystać z legalnych źródeł. Według ostatnich badań, ściąganie plików z nielegalnych źródeł za kradzież uznaje już ponad 1/3 badanych (w grupach 15-18, 19-24, 25-34 lat). W starszych kategoriach wiekowych (35-49 i 50+) uważa tak prawie 50% respondentów .
Więcej o projekcie można przeczytać na: www.kulturanawidoku.pl

ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2014 19:12

Zobacz też:


Dodaj odpowiedź

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.