hotele
Booking.com
info
Masz ciekawe informacje ?
Wyślij nam info na adres: newsy@esopot.info
na forum

aktualności
data publikacji: 22 lipca 2014

Musical „Metro” w Operze Leśnej w Sopocie

metro-logoMusical jest dziełem Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy – dwóch wybitnych postaci polskiej, teatralnej sceny muzycznej. „Metro” od 23 lat cieszy się niegasnącą popularnością wśród tysięcy widzów. Wydarzenie odbędzie się w Operze Leśnej w Sopocie – 26 lipca o godzinie 21.00.

W obsadzie spektaklu w Sopocie zobaczymy m.in. Janusza Józefowicza, Nataszę Urbańską, Jerzego Grzechnika, Natalię Kujawę i Natalię Krakowiak.

Libretto oraz teksty piosenek napisały Agata i Maryna Miklaszewskie. Musical miał swoją prapremierę w teatrze Dramatycznym w Warszawie 30 stycznia 1991 roku. W sezonie 1991/1992 „Metro” było nominowane do broadwayowskiej nagrody Tony Award za muzykę i libretto w kategorii: najlepsza partytura teatralna. Świetna passa musicalu trwa nieprzerwanie od 23 lat i nic nie zapowiada końca tej popularności.

„Metro” po raz pierwszy w swojej historii zagości na deskach Opery Leśnej w Sopocie. Na scenie będziemy mieli okazję zobaczyć Janusza Józefowicza, Nataszę Urbańską, Jerzego Grzechnika, Natalię Kujawę, Natalię Krakowiak, Artura Chamskiego oraz wielu innych wybitnych artystów teatru Studio Buffo. Jak podkreśla Natalia Kujawa – odtwórczyni roli Anki w musicalu – Dla młodych aktorów – nowego pokolenia „Metra”, musical jest przede wszystkim spełnieniem marzeń, ale i ogromnym wyzwaniem. Grały w nim osoby dziś bardzo znane i cenione na scenie artystycznej, tj. Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, co czyni ten musical wyjątkowym. Cudownie jest grać w tym spektaklu, jako kolejne pokolenie.

To wyjątkowa okazja dla mieszkańców Trójmiasta, by zobaczyć i przeżyć musical jakiego nie znał polski teatr. Bilety na „Metro” w Operze Leśnej można kupić na: www.operalesna.sopot.pl. Spektakl „Metro” jest wystawiany w ciągu roku w teatrze Studio Buffo w Warszawie. Repertuar, ceny biletów oraz daty spektakli znajdują się na stronie: www.studiobuffo.com.pl

ostatnia modyfikacja: 21 lipca 2014 19:36

Zobacz też:


Dodaj odpowiedź

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.