29 grudnia o godz. 20.00 w ERGO ARENA koszykarze Trefla będą podejmować wicemistrza Polski, PGE Turów Zgorzelec. Po raz pierwszy przeciwko swojej byłej drużynie zagra Filip Dylewicz.
Filip Dylewicz występował w Treflu od 1997 roku. Prócz pojedynczych sezonów spędzonych w Pruszkowie i włoskim Avellino, przez cały czas współtworzył potęgę sopockiej koszykówki. Drużyna w składzie z nim wywalczyła pięć tytułów mistrza Polski, dwa srebrne i jeden brązowy medal ligowych rozgrywek oraz sześć Pucharów Polski. Teraz po raz pierwszy przyjedzie do Sopotu jako koszykarz innego klubu.
Bilans w tabeli wskazuje jako faworyta żółto – czarnych. Zgorzelczanie dobrze radzą sobie jednak na wyjazdach, gdzie z pięciu spotkań przegrali tylko jedno – dwie kolejki temu w Gdyni. Teraz wicemistrzów kraju czeka jednak trudne zadanie, bowiem Trefl jest jedną z dwóch drużyn w Tauron Basket Lidze, które jak dotąd nie przegrały we własnej hali.
Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonujące i z pewnością żadna z drużyn nie odda bez walki cennych punktów.


