hotele
Booking.com
info
Masz ciekawe informacje ?
Wyślij nam info na adres: newsy@esopot.info
na forum

aktualności
data publikacji: 24 maja 2021

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Zadbane dłonie oraz paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Dłonie są elementem, na który często zwraca się uwagę, ważne zatem jest to, by wyglądały estetycznie i schludnie. Wiele kobiet zapewne lubi robić sobie manicure oraz mieć pomalowane paznokcie.

Niestety tradycyjny lakier mimo wielu plusów, ma również swoje wady – mniejsza trwałość. Aby manicure cały czas dobrze się prezentował, trzeba często go wykonywać, nie zawsze jednak jest na to czas. Dlatego świetnym rozwiązaniem może się okazać manicure hybrydowy, o którym słyszała na pewno niejedna kobieta. Jak więc go wykonać krok po kroku?

Paznokcie hybrydowe – jak się je wykonuje?

• Na wstępie wykonuje się opiłowanie paznokci w dowolnie wybrany kształt

• Następnie trzeba odsunąć lub obciąć skórki

• Potem następuje zmatowienie płytki paznokci przy użyciu bloku polerskiego

• Kolejnym krokiem będzie przetarcie paznokci odtłuszczaczem, w ten sposób paznokcie zostaną oczyszczone z pyłu. Jeśli płytka okaże się wyjątkowo tłusta lub trudna, dodatkowo stosuje się primer.

• Na oczyszczoną płytkę nakłada się cienką warstwę bazy i utwardza się ją w lampie UV przez około dwie minuty. Po czym nakłada się pierwszą cienką warstwę wybranego koloru i ponownie utwardza w lampie również przez dwie minuty.

• Po utwardzeniu koloru hybrydy przechodzi się do nałożenia lakieru nawierzchniowego, który często nazywany jest top – em. Lakier nawierzchniowy ma za zadanie utrwalić hybrydę oraz nadać jej piękny pomysł. Utwardzamy go także przez dwie minuty.

• Na koniec przemywa się ostatnią warstwę odtłuszczaczem. Nakłada się oliwkę, którą wmasowuje się w paznokcie oraz skórki. I tak oto paznokcie są gotowe. Powinny się one utrzymać od dwóch do trzech tygodni. Po upływie tego czasu powinno się je uzupełnić lub zmienić kolor.

Jakie zalety ma manicure hybrydowy?

Główną zaletą manicure hybrydowego jest przede wszystkim świetna trwałość, ponieważ może się utrzymać tradycyjnie dwa tygodnie albo nawet dłużej – w zależności od tego jaki mamy odrost oraz czy wciąż chcemy trzymać ten sam kolor na paznokciach. Wiele kobiet lubi mieć wybór, jak również często zmieniać kolor paznokci. Nie trzeba się martwić odpryśnięciami, czy tym, że lakier może się zetrzeć na końcówkach, ponieważ manicure hybrydowy jest przede wszystkim trwały i mocny, ale także pięknie wygląda przez cały czas.

Na dodatek, paznokcie są wtedy twardsze oraz zjawiskowo błyszczą. Niektórzy mogą pomyśleć, że manicure, który został wykonany tradycyjnymi lakierami nie może trwać zbyt długo i będzie to oszczędność czasu. Nic bardziej mylnego. W ogólnym rozrachunku, to właśnie manicure hybrydowy to oszczędność czasu oraz nerwów. Lepiej wykonać manicure raz na dwa tygodnie, niż ciągle musieć malować paznokcie co dwa dni, czekać aż wyschną, a przy okazji denerwować się, że coś się rozmazało lub pojawiły się odgniecenia. Nie trzeba się wtedy martwić wyglądem paznokci oraz trwałością lakieru. Po opanowaniu techniki, samo wykonanie manicure hybrydowego nie będzie zajmować zbyt wiele czasu. Jeśli jednak stworzenie manicure nie jest czyjąś mocną stroną, można udać się do gabinetu kosmetycznego, w którym w profesjonalny sposób zajmą się paznokciami.

Porady powstały we współpracy z https://www.szychulska.pl/salon-paznokci-sopot/.

ostatnia modyfikacja: 24 maja 2021 10:56

Zobacz też:


Dodaj odpowiedź

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.