Pogoda w Sopocie:
Mgła
Mgła
18°C
 
hotele
Booking.com
info
Masz ciekawe informacje ?
Wyślij nam info na adres: newsy@esopot.info
na forum

aktualności
data publikacji: 10 sierpnia 2020

Wesele a koronawirus – wytyczne i zalecenia

Dowiedz się, jak krok po kroku zaplanować wesele w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Na weselu może przebywać maksymalnie stu pięćdziesięciu uczestników. Musisz mieć zapisane ich dokładne dane – nazwiska, adresy zamieszkania oraz aktualne numery telefonów. Sprawdź jakie jeszcze czekają wytyczne i zalecenia dla organizatorów wesel.

1. Liczba gości na weselu w czasach pandemii

Na weselu może przebywać maksymalnie stu pięćdziesięciu uczestników. Musisz mieć zapisane ich dokładne dane – nazwiska, adresy zamieszkania oraz aktualne numery telefonów. Dotyczy to także osób towarzyszących Twoim gościom. Zmienia się także usadzenie gości. Przy jednym stoliku nie powinno siedzieć więcej niż dziesięć osób i powinny one być rodziną albo mieszkać razem. Nawet wtedy nie powinni oni siedzieć jednak twarzą w twarz, a delikatnie po skosie. Dlatego weź to pod uwagę wybierając lokale na wesele. Gdańsk ma bogatą ofertę lokali weselnych. Więcej o usadzeniu gości przeczytasz w tekście „Organizujesz wesele w Gdańsku? Sprawdź jak usadzić gości na weselu”.

2. Zmiany dotyczące obsługi weselnej związane z koronawirusem

Wesele w nowych czasach wymaga większej liczby obsługi, co może spowodować zwiększenie kosztów. Obecnie jeden kelner może obsługiwać tylko jeden stolik i nie powinno siedzieć przy nim więcej niż piętnaście osób. Tak naprawdę musisz więc zatrudnić więcej osób. Obsługa musi mieć też maseczki i rękawiczki, nie muszą mieć ich natomiast Twoi goście. Dobrze,
aby kelnerzy oraz goście także zachowywali odstęp dwóch metrów między sobą w sytuacjach, gdy jest to możliwe.

3. Koniec ze stanowiskami samoobsługowymi na weselach

Na weselach w trakcie trwania pandemii koronawirusa nie jest możliwy szwedzki ani wiejski stół, stół ze słodkościami czy stanowisko z drinkami oraz do nalewania kawy czy herbaty w formie samoobsługowej. Do każdego takiego stanowiska powinna zostać zatrudniona osoba do obsługi, które będzie wydawała gościom jedzenie lub napoje.

4. Wytyczne dotyczące sali weselnej

Obecnie nie powinny być klimatyzowane sale weselne. Gdańsk, Kraków, Warszawa – niezależnie gdzie szukasz sali, upewnij się, że naturalnie jest wystarczająco chłodna. Na stolikach gości, przy toaletach oraz wejściach do pomieszczeń muszą znajdować się płyny dezynfekcyjne. Warto umieścić nad nimi szczegółowe instrukcje na temat tego, jak prawidłowo odkazić ręce i jak zadbać o bezpieczeństwo w trakcie imprezy. Dobrze jest też takie informacje przekazać gościom jeszcze przed weselem. Organizatorzy co godzinę powinni odkażać również klamki, poręcze, uchwyty, oraz dezynfekować podłogi i blaty. Dlatego wybierając salę, weź pod uwagę obiekty, w których łatwo spełnić te wymagania i w których obsługa wyda Ci się profesjonalna. Miejsca pod hasłem „lokale na wesele Gdańsk” znajdziesz na stronie www.lokale-wesele.pl.

5. Wytyczne dotyczące dystansu społecznego 

Podczas wesela nie przestaje obowiązywać zasada dotycząca dystansu społecznego między osobami, które nie żyją w jednym gospodarstwie domowym. Właśnie dlatego konieczne jest zachowanie odstępu minimum dwóch metrów pomiędzy poszczególnymi stolikami. Osoby niespokrewnione również powinny zachować odstęp dwóch metrów. Dlatego należy unikać przysiadania się do stolików, wspólnych tańców czy wypijania toastów wśród osób, które nie mieszkają razem. Właśnie z tego powodu w czasach pandemii lepsza jest większa sala na wesele. Gdańsk oferuje ich szeroki wybór. Umożliwi ona lepsze zachowanie dystansu między gośćmi i zwiększy wspólne bezpieczeństwo.

ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2020 9:30

Zobacz też:


Dodaj odpowiedź

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.