Pogoda w Sopocie:
Czysto
Czysto
9°C
 
hotele
Booking.com
info
Masz ciekawe informacje ?
Wyślij nam info na adres: newsy@esopot.info
na forum

aktualności
data publikacji: 29 czerwca 2020

Za co możesz spodziewać się dopłaty podczas zwrotu auta do wypożyczalni

Wypożyczanie samochodów to wygoda i możliwość skorzystania z poruszania się pojazdem po kraju w przypadku braku posiadania własnych czterech kółek. Polacy coraz chętniej korzystają z takiej możliwości często podczas podróży służbowych czy podczas wyjazdów rodzinnych.

Jednak wypożyczenie samochodu to nie tylko dobrodziejstwo z korzystania z samochodu. Należy zadbać o dopilnowanie wszelkich formalności i wnikliwie prześledzić podpisywaną umowę. Przy zwrocie pojazdu może bowiem okazać się, że od pobranej kaucji zostanie odtrącana kwota za niewywiązanie się z umowy. Za co można spodziewać się dopłaty?

Za co dopłata?

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie każda wypożyczalnia stosuje te same zasady. Czasem część usług wliczona jest już w cenę, w innym przypadku usługi i koszty dodatkowe mogą się znacząco różnić. Dlatego w każdym przypadku należy wnikliwie czytać podpisywane dokumenty. Za co można spodziewać się dodatkowej opłaty?
– fotelik dla dziecka, bagażnik, dodatkowe uchwyty na rowery i narty;
– dodatkowy kierowca;
– dodatkowe kilometry;
– brak paliwa przy zwrocie pojazdu.
Wypożyczając samochód należy zapoznać się z paragrafami w umowie. Pewna i rzetelna firma, jak wypożyczalnia samochodów Gdańsk to przykład firmy o jasnych i przejrzystych zasadach.

Formalności

Należy mieć na uwadze, że wypożyczenie auta wiąże się z koniecznością przedstawienia kilku niezbędnych dokumentów. Należy udowodnić wiek, gdyż z reguły wypożyczalnie udostępniają samochody kierowcom, którzy posiadają choć roczne doświadczenie w kierowaniu pojazdami. Przyjmuje się, że auta na wypożyczenie dostępne są od 19 lat, a w przypadku pojazdów typu premium od lat 20 lub 21. Górna bezpieczna granica to 75 lat. Wypożyczając samochód na firmę, należy przedstawić NIP, Regon, wpis do KRS. Obcokrajowcy muszą mieć w posiadaniu paszport i międzynarodowe prawo jazdy, które upoważnia ich do prowadzenia pojazdów poza granicami kraju.

Gdzie wypożyczyć auto w Trójmieście?

Jak Trójmiasto, to tylko Gdańsk. To właśnie tam wypożyczalnia samochodów Gdańsk oferuje bogatą flotę aut i jasne zasady podczas końcowego rozliczenia. Brak ukrytych kosztów i profesjonalizm na każdym poziomie. Zadowolenie klienta to podstawa działalności firmy. Auto z wypożyczalni to wygodne rozwiązanie krótkoterminowe w przypadku, kiedy nie posiada się własnego pojazdu. Komfort podróżowania znacznie się polepsza. Wypad za miasto, podróż służbowa, wycieczka z przyjaciółmi. Auto z wypożyczalni to świetna opcja, jeśli nie posiadasz własnego samochodu.

ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2020 10:34

Zobacz też:


Dodaj odpowiedź

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.