Pogoda w Sopocie:
Mgła
Mgła
19°C
 
hotele
Booking.com
info
Masz ciekawe informacje ?
Wyślij nam info na adres: newsy@esopot.info
na forum

aktualności
data publikacji: 26 lipca 2014

Widowiskowe zawody latających psów w Sopocie

dogchow00001Już po raz szósty, słoneczny wakacyjny Sopot stanie się gospodarzem niecodziennego turnieju. W weekend 26 i 27 lipca w Parku Północnym, tuż przy plaży, odbędzie się kolejna edycja zawodów „latających psów” – DOG CHOW DISC CUP 2014. Jak co roku, miłośnicy psich sportów będą mieli okazję wziąć udział w zawodach dogfrisbee oraz stanąć do rywalizacji o Puchar Dog Chow.

Nie zabraknie również szeregu atrakcji: m.in. widowiskowych pokazów obedience, zaganiania kaczek oraz bezpłatnych porad ekspertów z dziedziny żywienia i zachowania zwierząt. Sponsorem zawodów jest producent marki DOG CHOW.
DOG CHOW DISC CUP to seria zawodów dogfrisbee, która łączy w sobie elementy zabawy, sportowego współzawodnictwa i konkursu talentów. Ideą imprezy jest nie tylko zacięta rywalizacja, ale przede wszystkim popularyzacja znajomości tej dyscypliny w Polsce, jako idealnego sposobu na aktywne spędzanie czasu ze swoim psem. W Sopocie pojawią się 152 drużyny z Polski, Japonii, Niemiec, Czech i Rosji. Udział w DOG CHOW DISC CUP jest także doskonałą okazją do spotkania
z trenerem dogfrisbee oraz ekspertami z dziedziny właściwego żywienia, profilaktyki zdrowia oraz psychologii i zachowań psów. Przez cały weekend będą oni udzielać bezpłatnych porad z zakresu swojej specjalizacji.

– Każdego roku coraz więcej osób korzysta z porad naszych ekspertów. Zawodnikom oraz widzom DOG CHOW DISC CUP doradzają dietetyk zwierzęcy oraz behawiorysta. Nasi specjaliści służą pomocą m.in. w doborze odpowiedniej karmy oraz sposobów, jak najlepiej zadbać o kondycję psa. Wielbiciele dogfrisbee mogą również wziąć udział w szkółce prowadzonej przez najlepszych trenerów. A to wszystko na jednej z najpiękniejszych sopockich plaż. – mówi Łukasz Nowak, Product Manager Nestle Purina.

Sopockie zawody DOG CHOW DISC CUP odbędą się w Parku Północnym przy ulicy Powstańców Warszawy. Rozpoczną się w sobotę 26 lipca ok. godz. 9:00, a zakończą w niedzielę 27 lipca późnym popołudniem.

– Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem nie zabraknie niespodzianek, które powinny ucieszyć zarówno zawodników, jak i widzów. W pierwszy dzień zawodów obejrzymy pokazy sportowego posłuszeństwa – obedience, zaś w niedzielę publiczność podziwiać będzie mogła pokazy zaganiania kaczek oraz psich sztuczek.” – dodaje Dariusz Radomski, trener i prekursor idei dogfrisbee w Polsce.

Wzorem lat ubiegłych, w sobotę zaprezentują się debiutanci (kategoria Starters) i zespoły aspirujące do wyższej ligi. Rozgrywane będą konkurencje dystansowe, polegające na aportowaniu przez psa lecącego dysku, czyli Toss & Fetch oraz Record Chase. Nieodzownym elementem będzie także pokaz Freestyle – najbardziej widowiskowa dyscyplina, w której zawodnicy przez dwie minuty prezentują dowolny program złożony z różnych powietrznych ewolucji, wykonywanych przez psa.
W niedzielę z kolei zaprezentują się najlepsi zawodnicy poszczególnych konkurencji startujący w kategorii Super Pro i Super Open. Dodatkową atrakcją będą również pokazy Agility (konkurencja polegająca na pokonywaniu przeszkód przez psy w jak najlepszym czasie) oraz Frisbatelka rozegrana na zakończenie imprezy.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają symboliczny puchar oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowo, zaprezentują się podczas warszawskiego finału DOG CHOW DISC CUP 2014, gdzie staną do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami poszczególnych etapów zawodów. Spośród nich jury wybierze dziewiątego w historii zwycięzcę Pucharu DOG CHOW DISC CUP.

ostatnia modyfikacja: 26 lipca 2014 9:06

Zobacz też:


Jedna odpowiedź do “Widowiskowe zawody latających psów w Sopocie”

  1. M. Wilga pisze:

    Cudowne widowisko!

Dodaj odpowiedź

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.